photo 5965100531057801668 y Слоган овогодишње Свечане академије поводом обележавања школске славе Светог Саве на Алексиначком Руднику био је ,, Одјеци светосавља у нама". Слоган је најбоље представио концепт свечане академије чији је садржај повезао биографске податке првог српског архиепископа и просветитеља са данашњим вредностима. Наставница српског језика, Марија Петровић, у сарадњи са учитељицама, педагогом photo 5965100531057801670 y школе, наставницима музичке културе, ученицима млађих и старијих разреда успела је да кроз поетско- драмски приказ и музичку пратњу прикаже на који начин светосавље живи у нама и у чему га све препознајемо. Свечану атмосферу академије употпунило је и традиционално сечење колача и литерарно- ликовни конкурс који је ученицима омогућио да креативно прикажу своје схватање светосавља. Академију су пажљиво испратили представници локалне самоуправе, представници Црвеног крста, Школског одбора, Месне заједнице, свештеник, сви запослени, родитељи и ученици. Свечана атмосфера владала је бином, а присутни су имали прилику да се подсете светосавља и начела којих се придржавао наш велики српски просветитељ.

Уживајте у галерији фотографија које најбоље дочаравају атмосферу школске славе!

photo 5965100531057801669 y