photo 5843678103338072575 y У четвртак, 15. септембра, чланови Студија глуме Центра за културу и уметност Алексинац извели су по други пут јавни час инклузивне радионице „Људи, ово није Италија!“, рађен по мотивима текста Емили Kингсли, уз музику Милана Петковића и режију Младена Милојковића. Међу бројним посетиоцима, наставницима, ученицима градских школа, нашли су се и ученици 7. разреда наше школе у друштву директора школе, наставница српског језика и математике, педагошког асистента, педагога и проф. музичке културе Миље Миловановић која је била и део овог пројекта. Дирљива прича, искрена емоција малих глумаца вођена догађајима из свакодневног живота, никога нису оставили равнодушним. Чак и изненадни нестанак струје није покварио утисак да је на позорници, у ствари, дата пројекција стварности. Мали глумци су као прави професионалци изнели драмски текст и све присутне одушевили својом спонтаношћу и једноставношћу...

photo 5843678103338072576 y

Овај јавни час у виду инклузивне радионице је све присутне подсетио да људскост није умрла, да стварност морамо прихватити онакву каква је и из ње извлачимо оно најбоље, јер ово није Италија!