20220902 013705 0000    Први септембар је значајан датум у животу сваког детета. То је „ велики“ корак за „ малог“ човека који тек креће да упознаје свет око себе и живот. Баш из тог разлога потребно му је омогућити услове да што пре спозна праве вредности, негује врлине, пробуди емпатију код себе и буде добра особа. Треба га усмерити и упутити на прави пут одрастања, а то у школи прво увек чине учитељи.

Сваког првог септембра наше учитељице из матичне школе, али и из издвојених школских јединица чине да овај дан буде незабораван како за малишане који тек улазе у свет ђачких обавеза, тако и за њихове родитеље. Пригодном приредбом и свечаним пријемом, кроз игру и песму, драмске комаде и мноштво поклона, свет књига и бројки умеју да приближе на крајње духовит и деци близак начин. Користећи смех као средство које дете разуме захваљујући плесу, игри, песми и глуми вешто знају да предоче присутнима чињеницу да је школа место где се склапају познанства, рађају прве љубави, негују праве вредности, учи кроз игру. Из тог разлога није уопште чудно што је и ове године било тако. Срдачну добродошлицу првацима у присуству великог броја родитеља пожелеле су учитељице са другим ђацима на Руднику, у Бобовишту, Вукашиновцу, Делиграду, Рутевцу. Најмлађе наше полазнике дочекало је дивно изненађење у виду приредбе и поклона, а награђено је великим аплаузом. Учитељи су заиста надмашили себе. Дали су све од себе да малишанима ово буде најлепши дан у животу. Према речима првака, то је и заиста био дан за памћење. Играло се, певало, плесало, смејало ...Уживали су у изведби приредби и нису крили задовољство што постају ђаци наше школе. Нама остаје само да им пожелимо срећу и успех у даљем школовању!