photo 5917763763753303332 y И коначно је дошло време да се осврнемо иза себе и прокоментаришемо активности Дечије недеље у нашој школи. Никад није било више догађаја него што је било сада. Почели смо свечаним отварањем и пријемом првака у Дечији савез. Овај део су испоштовале све школске јединице. Наставници, учитељи, ученици млађих и старијих разреда су пригодном приредбом подсетили публику на дечија права и обавезе, а затим су песмом и игром и цртањем по асфалту симболично најавили активности које следе. Ту су биле различите радионице папирног моделарства, радионице израде слика од јесењег лишћа, музичке photo 5917763763753303427 y радионице, квизови знања, караоке, спортски дан, посета ловачком дому у Суботинцу, гледање представе „ Нака, супер бака“ са фантастичном Надом Блам у Центру за културу и уметност. Дружили смо се са песницима Властом Ценић и Тањом Ђурић и писали стихове на различите теме. Наши најмлађи су посетили и Герентолошки центар и подсетили их да нису сами. Као круна свих активности била је 12. по реду Изложба кућних љубимаца хуманитарног карактера који је имала за циљ прикупљање средстава за лечење наставнице енглеског језика, Јасмине Дилкић. Новац је прикупљен, малишани су били задовољни освојеним пехарима, медаљама и дипломама, а присутни родитељи, наставници, учитељи нису крили задовољство због чињенице да хуманост није нестала.

Била је ово, заиста, Дечија недеља за памћење!