FB IMG 1663540348675 Од 1995. године, 16. септембар се у целом свету обележава као Међународни дан очувања озонског омотача. Повод за овај датум је Монтреалски протокол ( потписан 16. септембра 1994. године) којим су предвиђене активности које би омогућиле заштиту и очување озонског омотача. Ове године тема је била " Глобална сарадња штити живот на Земљи". Ученици у Рутевцу, Бобовишту, Ал. Руднику, Вукашиновцу, Делиграду и Брадарцу су узели учешће у обележавању овог дана кроз низ активности. Комбинација предавања са презентацијом, квизом знања, израдом паноа, гледањем кратких филмова допринела је да ученицима буде овај дан посебан у сваком смислу. Играло се, певало, учило, сликало и бојило...Ниједан сегмент заштите није био изостављен. Захваљујући наставници географије и учитељима из свих издвојених јединица „ Међународни дан очувања озонског омотача“ протекао је у ведром расположењу.

FB IMG 1663540367396

Да су активности успешно реализоване, говоре осмеси дечака и девојчица на фотографијама, али и разговор који се наставио и после реализованих активности. Сви су схватили значај озонског омотача!

FB IMG 1663540314284