photo 5843678103338072564 y Данас је у нашој школи и у свим осталим школским јединицама обележен државни празник „ Дан српског јединства, слободе и националне заставе“ у част Пробоја Солунског фронта. Договор међу наставницима и учитељима је био да се допис из Министарства прочита, а потом да се час конципира у складу са афинитетима ученика и могућностима часа. Ученици старијих разреда су направили кратак осврт на историјске чињенице везане за нашу земљу кроз векове. Подсетили су се ратова и лозе Немањића, кнеза Лазара, устанака и Првог и Другог светског рата. Погледали су кратак видео запис о Пробоју Солунског фронта и читањем родољубивих песама српских модерниста дотакли су се слоге и јединства, пркоса и ината који су наш народ увек пратили. Ученици млађих разреда су се пак бавили тумачењем националних обележја наше земље. Цртали су и бојили заставу, коментарисали грб и речи наше химне. Говорили су о судбини нашег народ кроз ратове и истицали значај патриотизма.

Сви су они били сагласни у једном, а то је, да је наша застава симбол проливене крви наших предака за слободу и јединство и да је дан у коме се обележава овај празник и дан када су српски војници са савезницима пробили Солунски фронт 1918. године. Час су завршили закључком да нас наша славна историја учи да се слобода брани срцем, а да нас јединство чини посебним народом. На крају часа су малишани добили задатак да напишу састав на тему „ Питатте ме зашто волим сваки камен земље ове?“