библиотека 1 Custom Да читање није прецењено говори иницијатива и ентузијазам библиотекарки Иване Павковић и Маје Лазић које су издвојено одељење библиотеке „ Вук Караџић“ на Алексиначком Руднику претвориле у праву малу оазу мира и спокојства за све љубитеље писане речи. У веома пријатном амбијенту налик на оном из зборнице у филму „ Лајање на звезде“ омогућиле су малишанима да окружени књигама могу да читају своје омиљене наслове, ваде белешке, пишу домаће задатке, праве Читалачке дневнике. Кроз занимљиве радионице, едукативне разговоре о писцима и песницима, садржајима књига успеле су да свет књига приближе чак и оним ученицима који читање баш и не воле. Ми смо се у то уверили посетивши их у четвртак 21. 04. 2022. године. Уживали смо у препорукама књига, разговору са Иваном, читању одломака. Наставница српског језика Марија Петровић је са петацима обишла рафове са књигама и уверила се у одличан избор књига који ова библиотека нуди. Посетите је! Уживаћете колико и ми!

библиотека 2 Custom