slika2    У четвртак 10. августа 2015. године у просторијама мултимедијалне учионице ОШ „ Јован Јовановић Змај“ на Алексиначком Руднику, одржана је промоција књиге професора информатике Милана Динића. У поподневним часовима присутни ученици, бивши и садашњи државни прваци такмичења „ Тесла Инфо Куп“ , наставници, представници медија, педагог и директор школе имали су прилику да се упознају са садржајем Збирке задатака, мотивом њеног настанка и самим процесом настајања. О самом раду наставника Милана Динића, статусу информатике као предмета у школама, такмичењу, као и о збирци задатака, говорили су рецезенти, председник Педагошког друштва информатичара Србије, професор Драган Илић, координатор такмичења „ Тесла инфо куп“ , професор Милена Крстић, уредник програма библиотеке „ Вук Караџић“ у Алексинцу, Војкан Поповић и сам аутор.  Промоција је више него успела. Ова Збирка задатака наћи ће ширу примену у школама како код наставника, ученика, тако и код оних који желе да науче нешто више из Информатике.