Сваког 27. јануара традиционално се обележава Дан Светог Саве у нашој школи. Ова година није била изузетак.

SVETI SAVA 2015 640x424

Поред свечане приредбе у којој су учествовали ученици млађих и старијих разреда, али и малишани ПУ „Лане“, школску славу су својим присуством увеличали свештеник, колачар, многобројни гости, наставни колектив, родитељи, директор, педагог школе, ученици...

Занимљив програм састављен од сегмената из Растковог живота уз песму, игру и музичку пратњу, подсетио је све присутне на давно заборављене вредности, моралну чистоту и корене и указао на пут којим би требало људи да иду, а којим је ишао наш просветитељ. Након приредбе уследила је додела награда и диплома за освојена места на литерарно-ликовном конкурсу поводом ове свечаности и изложба под називом „ Из бакине кухиње“.

Баке и маме ученика, па и неке наставнице и учитељице, показале су своје кулинарско умеће кроз старинске колаче који су пленили како изгледом, тако и укусом. Најслађи део изложбе била је и сама дегустација. Свечаност поводом обележавања школске славе завршила се онако како је и почела – весело. Задовољна лица деце, родитеља, посетилаца говорила су више од речи...