IMG 0070 640x480  Јуче, 4. 12. 2014. године по први пут у нашој школи одржана је видео конференција за представнике из Министарства просвете, науке и технолошког развоја и предметне наставнике који реализују пројекат „Школа будућности“. Услед немогућности саме посете нашој школи, ово је био начин да се представник Мајкрософта, Катарина Милановић, представнице Министарства просвете Данијела Глушица и Татјана упознају са начином реализације пројекта у нашој школи, резултатима, предностима и манама, мотивацијом ученика и расположењем које влада приликом извођења наставе. Путем савремене технологије, вођен је пријатан разговор између предметних наставника и представника Министарства просвете. Констатована је повећана мотивација за учење код ученика, већа дисциплина на часу, појачан тимски рад, самосталан рад код ученика као и тежња ка истраживању. Занимљиво је да чак и ученици који раде по ИОП-у показују већи напредак у учењу и раду. IMG 0073 640x480  Видљив је ентузијазам у раду и код наставника и код ученика. Креативност у изради презентација, задатака, тестова долази до изражаја, а самим тим квалитет наставе се повећава. Наставници су задовољни овим начином рада, а ученици још више. При реализацији поменутог пројекта, техничку подршку  нам пружа представник српске фирме „ Деск“ из Београда, Горан Катић, који је упућен у све активности школе везане за овај пилот пројекат. Горан Катић је, истовремено, и задужен за обуку наставника, па је његова улога у свему овоме заиста значајна. Према његовом мишљењу, пројекат у нашој школи веома добро напредује.

На крају конференције било је речи и о даљим корацима  реализације пројекта. Директорка наше школе изразила је захвалност што је баш нашој школи припала част да буде део тако великог пројекта. Убеђена је да ће школа оправдати указано поверење. Према речима представника из Министарства, сигурно ће бити тако.