photo5886725701552421162 Поводом обележавања 60 година од доделе Нобелове награде за књижевност великом, ако не и највећем књижевном ствараоцу у историји српске књижевности, Иви Андрићу, ученици старијих разреда из матичне школе на Алексиначком Руднику су са ученицима из Рутевца организовали мноштво активности везаних за живот и рад овог великана. Наиме, у договору са наставницама српског језика Марије Петровић и photo5886725701552421168 Андријане Трајковић, ученици су на часу преко Skyp-a разменили своја знања о најпознатијим делима поменутог књижевника, дотакли се занимљивости из његовог живота, цитирали неке од еминентних критичара који су писали о њему и правили плакате у програму Canva.

Био је ово својеврсан омаж великану српске књижевности чија дела и дан данас живе кроз причу и причање.

ЛИНК