Screenshot 9 Због специфичних околности и вируса који је пореметио наставу и увео новине, традиционално обележавање школске славе ове године је изостало, али је обележено пригодном онлајн приредбом. На ту идеју дошла је наставница српског језика Марија Петровић и уз помоћ колегинице Андријане Трајковић и осталих колега и учитељица успела је да своју идеју преточи у дело. Наиме, како су ученици током онлајн наставе усавршили своју дигиталну писменост, тако су се створили услови да је примене на мало другачији начин. Преко распуста су уз усмеравање наставника снимали рецитације, правили филмове, слали презентације, ликовне радове, певали преко видео позива што им није представљало проблем. Такав материјал је касније упакован и прилагођен филму. Тако смо добили Светосавску онлајн приредбу у којој су учествовали ученици млађих и старијих разреда из матичне школе, из Рутевца, Бобовишта, Вукашиновца, Делиграда, Брадарца. Било је лепо окупити ученике и наставнике и заједно радити на једном оваквом пројекту.

Захваљујемо се свим ученицима, наставницима и учитељима који су учествовали у реализацији филма и на тај начин допринели несвакидашњем обележавању Дана Светог Саве. Приредбу можете погледати на следећем линку.