Основна школа ,,Јован Јовановић Змај” Алексиначки Рудник је од ове школске године учесник у међународном пројекту ,,Еко-школа”.

Школа има циљеве:

да испуни постављене критеријуме,

да настави да води бригу за животну средину,

да усмери ученике и раднике на одговоран начин живљења који подразумева развијање еколошке свести,

да добије повељу о статусу међународне “Еко-школе” и зелену заставу са знаком Еко-школе.

У пројекат ,,Еко-школа” су укључени ученици, радници и родитељи наше школе као и представници јавних и приватних предузећа и представници локалне самоуправе.

Програм ,,Еко-школа” се реализује у више од 52 земље света и обухвата више од 12 милиона ђака и студената. У Србији је програм отпочео 2011. године и од тада је Србија уцртана на мапи света као једна од земаља у којима се овај програм спроводи.

АКЦИОНИ ПЛАН

ПЛАН РАДА ЕКО ШКОЛЕ