314726086 492690986226112 449037338462177707 n Алексинац је у понедељак, по ко зна који пут, показао да је град људи великог срца којима хуманост није страна. Окупивши учитеље и наставнике из свих школа са територије Алексинац и општине Ражањ, у Великој сали Дома културе у Алексинцу, пред великим аудиторијумом, одржан је хуманитарни концерт који је носио симболичан назив " И ово смо ми" . Циљ концерта био је да се прикупе средства за лечење наставнице енглеског језика Јасмине Дилкић која болује од неидентификоване болести и којој је новац неопходан. Просвета је синоћ имала главну реч. Наставници и учитељи су певали, рецитовали, глумили, изводили дивне композиције не би ли показали другу страну своје личности...На крају су све одушевили мини концертом сачињеним од песама поп рок музике. Цела сала је певала са њима.

Нама је, као школи, било изузетно задовољство што смо били део свега тога. Хвала Миљи Миловановић, Марији Петровић, Александри Павловић, Весни Димитријевић, Љубиши Милошевићу, Сузани Симић, Радмили Станковић, Слађани Трајановић, Јовани Алексић, Санели Јовановић, Сањи Тошић, Александру Рашићу, али хвала и свим осталим колегама из других школа који су узели учешће и били као једно...Било је то вече за памћење.