vuk 1 Недељу за нама обележио је велики број активности у оквиру традиционалне Вукове недеље и то не само у матичној школи, већ и у издвојеним школским јединицама. Наставнице српског језика и учитељице у издвојеним школским јединицама су учиниле све да часови и активности буду све друго, само не обични. Тако је у Вукашиновцу снимљена Кефалица где су малишани одгонетали Вукове загонетке, правили су поставку која подсећа на Вукову собу и то у режији учитељица Слађе и Јоване. У Рутевцу су наставница Андријана и учитељица Биљана правиле пано са деловима из живота Вука Караџића, проверавали знање путем квиза и игрица, бавили се језиком и уведеним словима. Наставница Марија је, пак, у матичној школи организовала кроз двочас дивне активности које су подразумевале обнављање знања о животу и раду овог великана кроз Сократив квиз, израду ученичког српског рјечника, разговор о народним умотворинама и анализу Вуковог дела „Живот и обичаји народа српског“ кроз фотографије етно поставке у Делиграду. У Бобовишту је свечано отворена библиотека. Учитељице Александра и Јелена су се заиста потрудиле у сарадњи са наставницом историје, Иваном да приреде велико изненађење како родитељима тако и другарима у виду приредбе о Вуку и слатког послужења.

Све у свему, била је ово једна дивна недеља која је славила Вуков лик и дело.