Постер за Дан отворених врата Custom Наша школа је дана 20. априла била домаћин свих родитеља који ће септембра месеца уписати своје дете у први разред. И не само тих родитеља, већ и родитеља деце која су учествовала у свечаној приредби, родитеља ученика који су спремали посластице и украсне декорације за Ускрс, будућих првака, ученика, наставника и учитеља који су имали задатак да представе на најбољи могући начин своје предмете и кабинете.Сви поменути гости су имали јединствену прилику да уживају у поставкама које се тичу живота и рада познатих песника и писаца, радионици ликовне културе, изложби средњовековних градова и етно кутка; могли су да разгледају поставку реквизита из биологије са животињама, да коментаришу израђене макете сеоских средина из Техничког образовања, користие дигиталне алате, играју судоку са наставницом математике, уживају у дивном представљању Велике Британије и Француске кроз заставице и симболе тих држава, учествују у хемијским експериментима...Будуће прваке су чекала различита изненађења у свакој од поменутих учионица и све је било подређено њима...балони, беџеви, заставице, позоришна представа са штапним луткама ... Родитељи и деца нису крила задовољство посебно кад су слатке посластице са базара на крају дошле као награда за разгледање школе.

Дан отворених врата, свечана приредба и Ускршњи базар били су пун погодак за све малишане и родитеље који су први пут крочили у нашу школу, али и за оне ученике који је већ похађају.