IMG 57987d0c98c602ca676c7b6e7fcc5f48 V У четвртак 10.3. 2022. године ученици наше школе су под вођством наставница страних језика Весне Димитријевић и Сање Тошић посетили путујућу изложбу под називом " Караван за климу" која је протеклих пар недеља гостовала у нашем граду. Као домаћин и својеврсан водич на овој интересантној и интерактивној изложби на тему очувања животне средине придружила им се наставница Ангелина Митровић из ОШ " Љупче Николић" и ближе их упознала са концептом и значајем ове изложбе.
Специфичност ове изложбе је, између осталог, и у томе што је двојезична тј. експонати су представљени и на француском и на српском језику пошто се читав пројекат реализује уз помоћ Амбасаде Француске у Београду. Ученици су уживали у интерактивним деловима поставке и сазнали много тога о угроженим биљним и животињским врстама као и о томе како сами могу допринети очувању биодиверзитета у нашој земљи. С друге стране, наставнице су добиле идеју како да унапреде сарадњу између две школе. Била би штета не наставити истраживање на ову тему у циљу ширења свести о значају климатских промена. Следе нам још интересантнији пројекти слични овом.Унапред се радујемо.