Подршка 1 Дана 7. 02. 2022. године у нашој школи кренула је реализација пројекта под називом „Подршка образовању социјално депривиране деце и младих у Србији“ који има за циљ да побољша успех социјално депривиране деце ( деце из сиромашних породица и оних који припадају посебно рањивим категоријама попут ромске мањине или деце са инвалидитетом или сметњама у развоју) и то у сарадњи са Екуменском хуманитарном организацијом из Новог Сада. Наиме, педагошки асистент Ивана Османовић је имала велики удео у свему овоме, јер је успела да ступи у контакт са овом организацијом која помаже деци којој је помоћ неопходна. При том се не мисли само на децу која припадају једној од поменутих категорија, већ и на ону која су из оправданог разлога дуго одсуствовала из школе. Пројекат је наишао на веома леп одзив код наставника и ученика, па су, на основу спроведене анкете, формиране групе наставника који ће радити са таквом децом. Међу наставницима српског, енглеског и француског језика, нашли су се и наставници хемије, математике и физике. Рад у мањим групама омогућиће деци бољу концентрацију и брже напредовање у учењу. Резултат неће изостати, јер сам приступ и начин рада наставник мења према способностима ученика, али о томе биће више речи у наредним објавама.

Лепо је, заиста, бити део једног оваквог пројекта. Према речима ученика, учење никад није било забавније.