120813622 394817521914591 4338337514800059625 n Мото овогодишње смотре Читалића био је „ Путовање нам доноси срећу“. Ова реченица Марка Твена није случајно узета за крилатицу пројекта који има за циљ да промовише вештину читања и разумевање прочитаног. Она је смислено читаоце увела у чаробни свет књиге и повела на дуго путовање. Управо са тог путовања, са освојеним првим местом у категорији под називом „ Креативци“ вратила се ученица 8. разреда Јана Стошић која је на оригиналан начин представила свој Дневник читања. Поред ње, нашле су се ученице Ана Марковић, Јања Ловренчић и ученик Коста Стошић који су кроз фб изазов и брошуре, разгледнице, плакате информисали љубитеље писане речи о далеким, егзотичним крајевима из омиљених књига. Поменути ученици су понели много лепих успомена са овог књижевног путовања да су изразили жељу да поново путују ове године. Надамо се да их ништа неће спречити у томе!