IMG 20221114 224647 Претходну недељу ученици трећег разреда су, заједно са својом учитељицом Санелом Јовановић, посветили упознавању и стварању пријатељства са ученицима другог разреда из ОШ ,,Чегар" у Нишу. Малишани су једни другима кроз филм и презентацију представили свој крај и његове знаменитости. Својим другарима кроз фотографије наши малишани су показали Алексинац и околину, своју школу и активности које се реализују у њој. Представили су школу у најбољем могућем светлу IMG 20221114 224702 говорећи о настанку школе, рудницима по којима је Алексиначки Рудник познат. Показали су другарима из Ниша исечке из новина и делове из документарних емисија. Другари из Ниша су им, са својом учитељицом Јованом Величковић, пак представили Ниш и тврђаву и најпознатију улицу у Нишу. Показали су им све споменике и говорили о нишком буреку. Њима, као и њиховим учитељицама је било врло занимљиво пратити све то, јер је сам начин презентовања преко Зум платформе био креативан и поучан. Очигледно да се ово дружење неће задржати само на овоме. Договорене су и друге активности, али о томе ће бити више речи други пут.

Са сигурношћу можемо рећи да је ово почетак једне дивне сарадње. Захваљујемо се малишанима, као и њиховој учитељици Јовани Величковић на овако дивно конципираним часовима.