74687709 996457624028503 6659107687323664384 n Четвртак је био дан резервисан за „ Игре без граница“ у реализацији ученика старијих разреда. Међутим, то нису биле обичне „ Игре без граница“, већ игре обогаћене неким новим несвакидашњим активностима које захтевају како физичку, тако и психичку спремност. Ученици су одговарали на логичка питања, јели лимун без употребе руку, пили сок у што краћем временском периоду, играли пикадо, гађали конзерве, плесали са балонима, јели јабуку, вукли конопац, скакали у врећама, преносили пингпонг лоптице ...Такмичили су се представници разреда међу собом што је додатно мотивисало навијаче да буду још гласнији у скандирању и навијању. Игре су толико распламсале њихове страсти да је такмичаре било тешко одвојити од њихових позиција. Тражили су још времена, играли продужетке, смејали се и бодрили једне друге да истрају у неким дисциплинама.

Било је крајње занимљиво, али и необично. По први пут су ученици старијих разреда имали прилику да учествују у играма овог типа и то врло успешно. Поновићемо их сигурно, јер поред тога што на тај начин ученици негују тимски рад, јачају свест колико је спорт битан, они уједно уче и шта значи поштовати правила, шта победити и бити побеђен.