43260363 716190675422803 6343025891366404096 n "Европска недеља спорта" је догађај који је претходио Дечијој недељи.По први пут је организован у Нишу, иако се он традиционално одржава широм Европе већ дуги низ година. Под покровитељством Савеза за школски спорт Србије, Олимпијског комитета Србије и делегације Европске уније у Србији, дана 28.9.2018.год.нишка Тврђава се орила од дечјег смеха, граје и игре. Ученици наше школе са Алексиначког Рудника и из Рутевца,са учитељицама Биљаном Берић и Александром Милинчић и наставником физичког васпитања, Александром Рашићем,учествовали су у овој манифестацији.Професори физичког васпитања су показали деци да и са мало једноставних реквизита може да се одржи здраво тело,здрав организам и спортски дух. Деца су са одушевљењем проверила своју спретност и брзину кроз четири различита полигона . Уз туристичког водича прошетали су Тврђавом,разгледали је и научили нешто о културном наслеђу свог народа. Диван дан и једно велико искуство било је ово и за децу и за наставнике!

Александра Милинчић