ALT MArija i Luka   Ученик 6. разреда ОШ „ Јован Јовановић Змај“ са Ал. Рудника Лука Златановић, гостовао је у Алексиначкој хроници поводом постигнутог великог успеха на 11. Међународној смотри дечијег стваралаштва у Мионици. Наиме, у јакој конкуренцији од 500 радова послатих из околних република и земаља, Лука је освојио трећу награду у категорији за најбољи поетски рад. То је био разлог његовог гостовања на АЛТ телевизији. Ученик је говорио о самом процесу настанка песме, о теми која је нудила широк спектар могућности писања ( Све дечје стазе воде од игре до слободе) , али која је била врло незгодна, о себи као младом песнику и својим плановима. На љубазна питања водитељке, ученик је спремно и шаљиво одговарао уз осмех како иначе  одговарају дечаци његових година. Мала незгода на фудбалу која је проузроковала стављање гипса, спречила га је да буде присутан на свечаној дводневној додели награда у Мионици, али је зато о утисциима са те свечаности говорила његова наставница и ментор Марија Петровић.

Надамо се да ће Лука наставити да осваја награде, да ће нас обрадовати још неком песмом попут ове и да ће бити достојан следбеник Антићеве поезије.